Skip To Main Content

Staff Search

Adreneh Allen

Adreneh Allen

Special Education School Psychologist

Jodie Backowski

Secretary
Alaina Baldwin

Alaina Baldwin

Vocal Music
Rachel Bear

Rachel Bear

Full Day Kindergarten
Tia Behrens

Tia Behrens

Secretary, REGISTRAR

Olivia Beutel

Special Education Teacher
Jacob Branch

Jacob Branch

Grade 4

Sarah Bugbee

Reading (Building)
Lindsey Burns

Lindsey Burns

Grade 1

Shauna Carney

Special Education Administrator
Courtney Cochran

Courtney Cochran

Grade 3

Meghan Cohen

Special Education Teacher
Kristen Courtney

Kristen Courtney

Grade 2
April Dalrymple

April Dalrymple

Full Day Kindergarten

Meghan Diestelkamp

Special Education Teacher

Rebeccah Durell

Special Education Teacher
Cassidy Elsner

Cassidy Elsner

Grade 1
Morgen Evola

Morgen Evola

Counselor

Becky Farrington

Special Education Teacher
Meghan Ferguson

Meghan Ferguson

Grade 2;Grade 1
Kristine Fink

Kristine Fink

Grade 4
Jennifer Fitzpatrick

Jennifer Fitzpatrick

Elementary Child Nutrition Mgr
Shanna Folks

Shanna Folks

Special Education Paraprofessional
Nicole Garavaglia

Nicole Garavaglia

Full Day Kindergarten
Brandon Gargus

Brandon Gargus

Traveling Physical Ed Teacher;Physical Education
Raina Gill

Raina Gill

Grade 4
Peter Grace

Peter Grace

Physical Education

Katie Grether

Traveling Esol Teacher;Wellness Prgm Teacher, ESOL
Paulina Hampel

Paulina Hampel

Grade 1;Grade 2
Erica Hanna

Erica Hanna

Physical Education
Jeremy Heine

Jeremy Heine

Custodian 2

Taylor Heldt

Grade 5

Alex Henry

Trv Social Worker

Mindy Hiles

Classroom Assistant
Amanda Hunnius

Amanda Hunnius

Grade 1;Grade 4
Jennifer Husky

Jennifer Husky

Traveling Orchestra

Stephanie Jetensky

Traveling Reading Teacher

Sarah Keithly

Classroom Assistant
Marie Kellermann

Marie Kellermann

Traveling Vocal Music Teacher
Lindsay Kuehl

Lindsay Kuehl

Grade 1;Full Day Kindergarten

Cate Kuelker

Grade 5
Mary Larose

Mary Larose

Art
Bethany Laskowitz

Bethany Laskowitz

Special Education Speech Language Pathologist
Corinne Luczak

Corinne Luczak

Principal Elementary
Holly Mahr

Holly Mahr

Grade 5
Mark Manning

Mark Manning

Special Education Paraprofessional
Damaris Martel

Damaris Martel

Grade 2;Full Day Kindergarten

Susan Matthews

Child Nutrition Assistant
Haley Mcarthur

Haley Mcarthur

Grade 3
Anna Mccauley

Anna Mccauley

Grade 3

Becki Mcdonald

Full Day Kindergarten
Jessica Montgomery

Jessica Montgomery

Special Education Speech Language Pathologist

Steven Mulikey

Custodian Lead
Aileen Nagel

Aileen Nagel

Special Education Occupational Therapist
Susan Nalagan

Susan Nalagan

Special Education Paraprofessional

Nicholas O Donnell

Special Education Staff
Leah Poe

Leah Poe

Traveling Orchestra

Cassandra Pope

Reading

Jenn Rabe

Nurse

Kris Robinson

Classroom Assistant

John Rose

Custodian 2

Sarah Schneider

Secretary
Samantha Sexton

Samantha Sexton

Traveling Reading Teacher;Reading

Thomas Shearin

Custodian Lead
Shannon Smith

Shannon Smith

Administrative Intern Elem
Haley Spencer

Haley Spencer

Grade 1
Deborah Trumbo

Deborah Trumbo

Special Education Paraprofessional

Mary Twellman

Traveling Esol Teacher, Encore

Eva Vandegriffe

Traveling Art;Art
Laura Ventura

Laura Ventura

Classroom Assistant
Kathy Wheeler

Kathy Wheeler

Counselor
Michele Whitford

Michele Whitford

Grade 2
Kelly Wiegand

Kelly Wiegand

Librarian
Wendy Winegardner

Wendy Winegardner

Grade 2

Teresa Wolz

Special Education Teacher

Megan Wynveen

Grade 3